Cięcie wodą gresu pozwala na nietypowe realizacje

Cięcie gresu jest niezbyt skomplikowanym zadaniem jeśli mamy do wykonania jedynie cięcia po liniach prostych. Wycinanie otworów także jest możliwe przy użyciu otwornic diamentowych. Trudności pojawiają się przy wycinaniu łuków, które można wykonać jedynie przy użyciu otwornicy o odpowiednim rozmiarze. Jest to jedynie częściowe rozwiązanie gdyż pozwala na wycięcie jedynie łuków wklęsłych. Łuki wypukłe można wycinać szlifierką kątową, jednak cięcie bez podparcia nie gwarantuje zbyt dobrych wyników. Możliwości jakie daje cięcie wodą gresu są ograniczone jedynie pomysłowością klienta i umiejętnościami projektanta.

  • Wycinanie łuków w płytkach ceramicznych

Waterjet pozwala na wycinanie dowolnych kształtów w gresie. Po zaprojektowaniu wyglądu przy pomocy programu komputerowego można przejść do realizacji. Maszyna idealnie odwzorowuje cięcia zaznaczone w projekcie. Doskonała jakość cięcia oraz brak uszkodzeń powierzchni pozwalają na tworzenie nietypowych mozaik, a także obrazów.

  • Otwory w gresie przy użyciu waterjet

Wycinanie otworów za pomocą maszyny do cięcia strumieniem wody jest dziecinnie proste, określamy średnicę i miejsce, resztę wykonuje maszyna. Otrzymujemy idealnie okrągły otwór w wyznaczonym miejscu. Dzięki dobrze zaplanowanej przestrzeni możliwe jest docięcie wszystkich elementów z idealną dokładnością i ułożenie płytek bardzo precyzyjne.

  • Cięcie pod kątem 

Waterjet pozwala na cięcie pod kątem. Jest to szczególnie przydatne gdy obkładamy schody lub półki bez użycia listew. Docięcie płytek pod kątem 45 stopni tak aby utworzyły dokładnie prostopadłe wiązanie nie należy do najłatwiejszych przy użyciu tradycyjnych narzędzi do cięcia gresu jak np przecinarka stołowa. Przy zastosowaniu cięcia strumieniem wody uzyskujemy idealnie wycięty pod kątem 45 stopni brzeg. Realizacje wykonane przy użyciu dokładnie dociętych elementów robią znacznie lepsze wrażenie.

  • Pięcioosiowa głowica wycinająca

Doskonałe rozwiązanie, które niweluje stożkowatość cięcia. Przenosi nieodpowiedni kąt na materiał odpadowy, dzięki temu uzyskujemy zadany kąt cięcia na elemencie istotny. Głowica tego typu pozwala także na wycinanie na obiektach struktury 3d. Ta nowoczesna technologia pozwala na wykonanie niezwykłych projektów i wcielenie w życie niemożliwych do wykonania inną metodą pomysłów klientów indywidualnych i biznesowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *