Prowadzenie biznesu w domu

Na prowadzenie biznesu w domu decyduje się coraz więcej młodych ludzi, którzy wiążą z tym długoterminowe i rewolucyjne plany. Prowadzenie działalności gospodarczej w domu to przede wszystkim wygoda. Dzięki temu nie tracimy cennego czasu jak i pieniędzy na dojazdu do firmy.

Niemniej jednak praca w domu to również obowiązki i nakazy, których trzeba się trzymać, jeżeli chcemy przetrwać. Do takich zalicza się wydzieloną część mieszkania przeznaczoną na prowadzenie biznesu. Każdy przedsiębiorca musi o tym pamiętać, że każdy metr rozliczany jest w podatkach i należy dokładnie wymierzyć.

Istnieje wiele wad i zalet prowadzenia działalności gospodarczej w domu.

Plusy pracy w domu.

  • Mniejsze koszty– dzięki pracy w domu niwelujemy opłaty za wynajęcie biura czy dojazd. Co więcej, dzięki wyposażeniu domu w niezbędne urządzenia i sprzęty odbiegamy od ich zakupu, dzięki czemu zaoszczędzone koszty można przeznaczyć na rozwój działalności.
  • Opłaty za media- w tym: prąd, czynsz, telefon, Internet- wydatki z racji prowadzenia biznesu w mieszkaniu mogą być wliczane jako ich część. Chodzi o to, by umiejętnie oddzielać koszty prywatne od kosztów służbowych. Czyli wykorzystywanie telefonu, Internetu, drukarki czy innych niezbędnych urządzeń można doliczyć do kosztów prowadzenia firmy co w konsekwencji stanowi dodatkowy koszt uzyskania przychodu;
  • Elastyczny czas pracy – swoją pracę można wykonywać o każdej porze dnia zależnie od potrzeb, jak i czasu.
  • Możliwość spędzenia większej ilości czasu z rodziną.

Minusy pracy w domu.

  • Za mała przestrzeń na spotkania firmowe.
  • Monotonna praca – wiąże się głównie z wykonywaniem pracy w samotności. Najczęściej problemem jest to, że nie potrafimy odróżnić życia prywatnego od służbowego, co w konsekwencji daje się w znaki w pracy, którą wykonujemy.
  • Brak kontaktów – pracując w domu, nie mamy bliższych stosunków ze współpracownikami. Nie możemy w łatwy i szybki sposób wymienić się pomysłami, które mogą pomóc w rozwoju firmy.
  • Trudność nawiązywania kontaktów biznesowych.

Podejmując decyzję, na temat prowadzenia działalności gospodarczej w domu musisz uwzględnić minusy i plusy. Pomoże Ci to w dokonaniu odpowiedniego wyboru i pozwoli na przekalkulowanie korzyści i strat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *