Jak zorganizować bankiet firmowy?

Umiejętność organizowania bankietów jest bardzo przydatna, zwłaszcza kiedy pracujesz w dużej firmie na stanowisku marketingowca. Sytuacje, w których będziesz musiał zorganizować dla swojego pracodawcy lub klienta ów bankiet, zdarzać mogą się bardzo często. Ważne, by w tym czasie wykazać się kreatywnością, odpowiedzialnością i umiejętnością szybkiego działania. Niżej znajdziesz kilka istotnych porad, jak zorganizować dobry bankiet firmowy.

1) Na początku musisz konkretnie ustalić liczbę gości. Kwestia ta jest szczególnie ważna przy wybieraniu miejsca bankietu. Sporządzając konkretną listę, jesteś w stanie określić jakiego lokalu potrzebujesz, by każdy zaproszony czuł się w tym miejscu komfortowo. Ważną kwestią są również zaproszenia, musisz określić czy uwzględniasz w osoby towarzyszące. Możesz poprosić o potwierdzenie przybycia.

2) Wynajęcie sali bankietowej to druga z niezwykle ważnych kwestii organizacji tego wydarzenia. Salę bankietową najlepiej zamówić 2-3 tygodnie przed planowanym terminem wydarzenia. Dobra będzie sala bankietowa Warszawa w firmie Loft44. Dopilnuj odpowiedniej aranżacji wnętrza. Najlepiej, by wystrój sali bankietowej nie był przesadny. Przygotuj sobie kilka wzorów ewentualnego wystroju, wówczas spośród przygotowanych propozycji możesz wybrać najbardziej odpowiednią.

3) Wybierz odpowiednią firmę cateringową. Przynajmniej na tydzień przed planowanym wydarzeniem upewnij się, czy wszystko przebiega zgodnie z planem i czy zamówiona przez Ciebie firma dopilnuje terminu i nie zawiedzie.

4) Zadbaj o część rozrywkową. Możliwości jest wiele, możesz zorganizować występ wokalistów, przygotować występ iluzjonisty, wynająć grupę kabaretową itd.

5) Organizator na miejscu wydarzenia powinien być dużo wcześniej, by odpowiednio dopilnować wszystkich ostatnich szczegółów. Najlepiej, gdy zjawisz się na miejscu wydarzenia 3 godziny przed rozpoczęciem bankietu. Nerwy nie są w tym przypadku dobrym doradcą. Musisz wykazać się dużym spokojem.

6) Ważną kwestią jest utrzymywanie kontaktu z gośćmi podczas bankietu. Na rozpoczęcie wydarzenia możesz zaplanować swoje przemówienie, powitać gości, udzielić im wskazówek, wygłosić plan bankietu itd. Jeżeli w trakcie bankietu zaplanowałeś jakieś atrakcje, zadbaj o to by każda z nich była odpowiednio zaplanowana. Aspekt ten zapewni dużo większe zainteresowanie atrakcją, która ma zostać zaprezentowana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *